مشکلات

 این روزها بحث اکثر بچه های کامپیوتر مخصوصاً ورودی 88 شده کدورت های پیش اومده بین خودمون و همه از این وضع گله دارن اما هیچ کس کاری برای بهبود شرایط انجام نمی ده یا اگر انجام بده هم با ترس این کار رو می کنه که آخرش منجر میشه به پشیمونی.

دوستان عزیز، قبل از هر چیز باید قبول کنیم که هر شخص نظرات و طرز فکر خودش رو داره و ما نمی تونیم از همه بخوایم که مثل ما فکر کنند.

مخصوصاً تو محیط دانشگاهی که هر شخص از شهر و استانی متفاوت نسبت به دیگران هست و هر کس فرهنگ و مَنِشِ خودش رو داره.

اول از همه بیاید به نظر و فرهنگ همدیگه احترام بذاریم.

یعنی بتونیم با رفتار و حرف ها و کارهای دوستانمون کنار بیایم.

در مرحله بعد باید بتونیم رفتار عمومی داشته باشیم.

یعنی بتونیم از هر کجای این سرزمین هستیم، با هر طرز فکر و فرهنگی، خودمون رو تو محیط دانشگاهی ببینیم و از انجام دادن کارهایی که تو محیط عمومی انجام ندادنشون بهتر از انجام دادنشونه بپرهیزیم تا بتونیم با هم باشیم.

مرحله ی بعد، باید به همدیگه کمک کنیم تا مشکلی به وجود نیاد.

یعنی باید انتقاد کنیم از هم. انتقاداتی که باعث رشد و پیشرفت دوستانمون میشه و نه انتقاداتی که باعث کدورت و دوری بشه.

البته باید به این نکته اشاره کنم که باید همه ی ما روحیه ی انتقاد پذیری رو تو خودمون بپرورونیم تا بتونیم پیشرفت کنیم و مشکلات و اشتباهات خودمون رو ببینیم.

دوست واقعی دوستی نیست که اشتباهات ما رو ببینه و به ما حرفی نزنه.

خوشحال نباشید که اگر اشتباهی هم دارید دوستانتون چیزی بهتون نمی گن و یا اینکه با تمام اشتباهاتتون همیشه تایید و تحسینتون می کنن.

این بزرگترین دشمنی در حق شماست.

بیاید مشکلات هر فرد رو با کمک هم حل کنیم. ما همه با هم دوستیم و نه دشمن.

مرحله بعد، ناراحت نشیم.

چرا ما عادت کردیم با شنیدن هر حرفی که بر خلاف عقیدمون هست یا دیدن کاری که دوست نداریم ناراحت میشیم و به قولی یا قهر می کنیم و یا از هم بد میگیم به دیگران؟!

ما اگر بخوایم واقعاً با هم دوست باشیم، نباید از همدیگه ناراحت بشیم.

پیش میاد که کسی کاری کنه یا حرفی بزنه که باب میل ما نیست، خوب این طبیعیه.

حالا دو حالت داره، یا میشه از اون حرف و یا کار گذشت، یا نمیشه.

اگر قابل گذشت باشه که چه بهتر، چون دوستیم و همکلاسی، بگذریم تا خدا هم از گناهامون بگذره.

ولی گاهی اوقات پیش میاد که حرفی زده میشه، دوستانمون کاری می کنن که واقعاً از نظر ما قابل گذشت نیست.

به نظر من اولین کاری که می تونیم بکنیم اینه که به دوستمون دوستانه بگیم که کارت اشتباهه. البته نه با دعوا و بد گویی، با خوش رویی و آروم.

اگه آدمی هستید که نمی تونید خشمتون رو سریع فرو ببرید، صبر کنید و یه زمان که آروم هستید این موضوع رو بیان کنید با دوستتون که اون کار رو انجام داده.

در اکثر مواقع، مشکلات حل میشن به همین آسونی، اگه ما بتونیم ناراحت نشیم و تذکر بدیم.

گاهی اوقات پیش میاد که با تذکر هم اون رفتار درست نمیشه.

واقعاً مگه چند بار میشه تذکر داد به یه نفر؟!

خوب اگه بعد از چند بار تذکر دادن ( که نسبت به هر کار بدی خوب مطمئناً متفاوت خواهد بود) باز هم اون حرف یا عمل تکرار شد، با همه ی دوستان در میون بذارید تا راه حلی براش پیدا کنیم.

مطمئناً چند نفر بهتر از یک نفر می تونن تصمیم عاقلانه بگیرن.

مرحله ی بعد، با هم بودن

برای هر رابطه ی دوستی، خوب با هم بودن هم نیاز هست.

به نظر من هر چیزی با تعادل پیش بره بهترین خواهد بود. درسته؟!

خوب بیاید تو با هم بودنمون هم تعادل ایجاد کنیم.

راه حل با هم بودن رو از شما می خوام؟!

بگید چطوری می تونیم با تعادل با هم باشیم و دوست بمونیم.

 

در آخر:

آخر از همه چیز، باید به این نکته هم اشاره کنم که تو هر دوستی که باشه، احتمال کدورت و ناراحتی وجود داره.

ما باید طوری رفتار کنیم که بتونیم در اول خودمون و بعد از اون دوستانمون رو کنترل کنیم که از این کدورت ها جلوگیری کنیم تا حد امکان.

ولی گاهی اوقات قادر به جلوگیری از این پیشامدها نیستیم.

 

فقط به این نکته اشاره کنم که:

یکی بودن اکثر مشکلات رو حل میکنه.

حاضر هستید یکی بشیم تا جایی که ممکنه؟!

 

موفق باشید.

ح.ستار

/ 8 نظر / 10 بازدید
همکلاسی

با سلام من فکر می کنم اکثر بجه های ما بلد نیستند جطوری با هم دوست باشند مثلا می خواهند به هم سلام کنند می ایسته این قدر نگاه می کنه طرفو که اصلا طرفش آب می شه می ره تو زمین چه برسه به این که بتونه سلام کنه .بعد هم چرا احترام همدیگه رو سرکلاس نگه نمی داریم وقت ییکی سوال می پرسه شروع می کنند به مسخره کردن حتما بلد نبوده که براش سوال پیش امده .بعد خوبه که بعضی ها دست از چشم چرونی بردارند اگه این کارو بکنند جو صمیمی تر می شه

همکلاسی

سلام ما یه سال دیگه بیشتر همکلاس نیستیم پس بیایید با هم بهتر باشیم و از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم از استادها که نمی شه چیزی یاد گرفت با ارزوی روزهای بهتر

همکلاسی

سلام این وبلاگ جای خوبیه برای خبر دار شدن از همدیگه .یک انتقادی هم داشتم چرا روی بنر وبلاگ نوشتید گروه 1یعنی تنها گروه 1می تونند توی این وبلاگ نظر بدند شما چرا امدید گروه بندی کردید این طوری فقط یه گروه خاصی با هم هستند نه همه ی بچه های ورودی 88 به نظر من این کارتون درست نیست .بعد چندبار توی صحبت هاتون حالا چه توی سایت چه سرکلاس می گفتید ما گروه یکی ها این یعنی چی یعنی بقیه مستثنی هستند

غریبه اما آشنا

با سلام خدمت دوستان اولا خدمت م.........ه باید عرض کنم که شما دارید مهندس می شید والا برای ما که همکلاسیم چیزی نیست اگه یکی غریبه بیاد و به وبلاگ سر بزنه آبرومون می رهه ها! مشروط رو با ط می نویسن نه با ت و نکته ای رو که من باید اضافه کنم اینه که بچه ها نباید برای پروژه هاشون فقط گروه بندی خاصی و هم جنس داشته باشند. اگه بتونیم توی انجام پروژه ها و همینطور تمرین ها توی گروه هامون افراد بیشتر و دوستان مختلفی رو راه بدیم و از تجرییات و اطلاعات اون ها هم استفاده کنیم خیلی بهتره و می تونیم پیشرفت بهتری رو تجربه کنیم. نکته بعدی که می خواستم بگم در مورد درس هامون هست، درسته خواه یا ناخواه گروه هامون با انتخاب واحد به هم می ریزه ولی ما نباید خودمون رو محدود به همین گروه های ترم قبل کنیم و باید کارهامون رو گسترش بدیم . حتی اگه می تونیم با موافقت دانشگاه گروه کاری و درسی تشکیل بدیم، دوستانه که می تونیم! بیاید توی درس ها به هم کمک کنیم به خدا ترم های بعد خیلی بهتر می شه! براتون دعا می کنم که آرزوهاتون رو جدی بگیرید.

همکلاسی

سلام می دونید چیه نه ما دوست داریم مثل معماریا باشیم که دیگه شورشو در اوردند نه انقدر رسمی و خشک باشیم هیچ حسی نسبت به هم نداشته باشیم فقط با هم خوب باشیم سعی نکنیم همدیگرو ضایع کنیم مثلا نمونه بارزش میان سخنرانی می کنند که به هم سلام کنیم بعد که بهشون سلام می کنیم جواب ادمو نمی دند این یعنی چی ؟

م.ش

سلام به آقای ح.ستار میشه تو سایت جدیدی که طراحی میکنی یه بخشی باشه مثل سایت cloob.com یا facebook.com بچه ها گروه کامپیوتر پروفایل داشته باشن به نظرم خیلی بهتر میشه باهم ارتباط داشته باشیم.

همکلاسی

سلام من با م.ش خيلي خيلي موافقم فكر خيلي خوبي .

همکلاسی

این کلوب ای دی منه خوش حال می شم یه سری بزنید tara_6