نیروهای خارق‌العاده ی چشم

سلام.

دوستان عزیز از امروز میخوایم بحث های دیگه ای رو هم وارد وبلاگ کنیم.

بحثهایی که بعضاً‌ شاید کامپیوتری باشه شاید هم نباشه. خوشحال میشم توی بحث ها و نظرات شرکت کنید و به تبادل اطلاعات بپردازیم.

و اگه موضوع و بحث جذابی هم دارید یا نویسنده بشید و خودتون توی وبلاگ قرار بدید یا اینکه به من بدید تا تو وبلاگ بنویسم.

 

چهار نیروی خارق‌العاده در چشم انسان
یک دانشمند‌ نوروبیولوژی ادعا کرد: چشمها به ما ابر نیروهای واقعی داده‌اند.
به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مارک چنگیزی ــ کارشناس و دانشمند‌ نوروبیولوژی و استادیار دپارتمان علوم ادراکی در انستیتو پلی تکنیک رنسلار ــ با این کشف عجیب و شگفت آور در کتاب جدید خود ادعا کرده است که تکامل بینایی چهار نیروهای فوق‌العاده و واقعی را در اختیار انسان قرار داده که این نیروها شامل تله پاتی، بینش پرتوایکس، مشاهده آینده و گفت وگو کردن با مردگان هستند.

بر اساس این مطالعات، این نیروهای خارق العاده در شکل گیری روش تعامل انسانها با یکدیگر و مشاهده جهان، ابزاری شده‌اند.

چنگیزی در کتاب خود اساسی‌ترین فرضیه‌های علمی درباره دید انسان را به طور مفصل شرح داده است.

این کتاب با عنوان «انقلاب بصری: چطور آخرین تحقیقات تمام تفکرات ما را از آنچه که درباره دید انسان می‌دانستیم دگرگون می‌کند» منتشر شده است.

چنگیزی در کتاب خود تاکید می‌کند: مغز ما به راهنماهای دست نوشته انسانی که فهرستی از تمام قدرتهایمان را ارائه می‌کند، محدود نمی‌شود. بسیاری از کارهایی که چشمهای ما می‌توانند انجام دهند، هنوز ناشناخته هستند. به همین دلیل است که من تصور می‌کنم این موضوعی جدید، مهم و هیجان انگیز است. چون هنوز باید درباره قدرتهایی که ما انسانها داریم، ولی از وجود آنها آگاهی نداریم چیزهای بیشتری یاد بگیریم.

این کتاب جدید یک سفر راهنمایی شده است که در آن چنگیزی پاسخهایی را برای چهار سوال ساده، اما منحرف کننده مطرح می‌کند، از جمله این که چرا ما محیط را رنگی‌ می‌بینیم؟ چرا چشمهای ما به سمت جلو نگاه می‌کند؟ چرا ما تمثیلها را می‌بینیم؟ و چرا خواندن برای ما این قدر طبیعی است؟

چنگیزی می‌گوید: کوتاهترین پاسخها برای سوالات بالا این است که چون ما موجودی تله پاتیک و ذهنی هستیم، چون بینش پرتوایکس داریم، چون می‌توانیم آینده را ببینیم و چون می‌توانیم با مرده‌ها ارتباط برقرار کنیم.

پاسخهای مفصل‌تر و جزئی‌تر به این سوالات در کتاب چنگیزی شرح داده شده است.
/ 2 نظر / 72 بازدید
bj

سلام. من تا الان فکر میکردم که این وبلاگ دیگه فعالیت نمی کنه .امروز هم کاملا اتفاقی وبلاگ رو نگاه کردم .انشاالله که موفق باشید و تعطیلات خوب و مفیدی داشته باشید.

همکلاسی

سلام می خواستم بگم نمرات درس مهندسی نرم افزار هم اعلام شد نمرات تا انجایی که می دونم در 13 .14 بوده